https://ru.gravatar.com/userimage/181427066/e78d419a4f8e77b13d55c3bc1385006e.jpg

Матеріали до конкурсу "Джерело творчості"

Тема: «Вода – це джерело життя»
Мета:
-                   дати уявлення про «живу» та «мертву» воду;
-                   з’ясувати принцип утворення активованої води;
-                   виявити основні властивості цієї води та її вплив на проростки пшениці;
-                   продовжувати формувати вміння: працювати з додатковою літературою, закладати досліди, проводити спостереження;
-                   сприяти вихованню бережливого, ціннісного ставлення до води, вміння бачити прекрасне.
Тип заняття. Засвоєння нових знань.
Обладнання та матеріали. Активатор води, електрочайник, пляшка з водою, заздалегідь підготовлені проростки пшениці, фотографії сніжинок.
Хід заняття
І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань .
Скажіть, діти, чи знаєте ви яку воду ми п’ємо?
Якої вона якості?
Ось подивіться на цей чайник, що ми бачимо?
А які зміни ми бачимо в пляшці, водою з якої ми поливаємо квіти? (Демонстрація електрочайника, пляшки з водою) .
Сьогодні ми поговоримо про найкоштовніший мінерал на нашій планеті. А чи знаєте ви, що це за мінерал? Це не діамант, не сапфір, не рубін, а звичайнісінька вода. Цікава виходить мінералогія, купаємося в мінералі, п’ємо мінерал, мінерал з неба сиплеться. Чому саме воді присвячене наше засідання гуртка?



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
У нашому рідному селі Кропивне, як і в багатьох населених пунктах Ніжинщини, реально існує проблема якісної питної води. У більшості криниць вода дуже жорстка, перенасичена солями Mg, Ca, Na: неможливо помити голову з милом, чай мутніє, покривається плівкою, на посуді осідає жахливий накип, псуються водоелектронагрівальні пристрої. У свердловині, що пробурена для потреб школи, вода має рудий колір і металевий присмак, тобто для вживання зовсім не придатна. А захворювання? Майже кожна літня людина, яка мешкає тут з народження, страждає на артрит, гіпертонію, остеохондроз, інсульт та інші хвороби, які так чи інакше пов’язані з відкладанням солей в організмі.
Отже, мова сьогодні піде про царицю – водицю, про найкоштовніший мінерал на нашій планеті. На засіданнях гуртка ми вже знайомилися зі срібною водою, кремнієвою, освяченою, важкою, магнітною, але сьогодні у нас піде мова про іншу воду.
Давайте пригадаємо, які прислів’я та приказки ви знаєте про воду?
Напевно, багато хто пам’ятає з казок оповіді про живу та мертву воду, однак, така вода не тільки існує насправді, але з успіхом застосовується в народній медицині. Ще в середні віки алхіміки займалися перетворенням звичайної води в «живу» і «мертву». З давніх давен відомо, що в казках загиблого героя повертали до життя за допомогою живої води.
Послухайте наразі історичну легенду про Аххіла.
(Випереджальне завдання – розповідь легенди учнем).
Всі ці легенди й казки говорять про те, що нашим предкам було відомо про існування живої та мертвої води. Сама вода досі не вивчена до кінця, сучасна наука багато чого про неї не знає.
ІV. Повідомлення теми та завдань заняття.
Отже, завдання сьогоднішнього засідання гуртка: з’ясувати, чи справді існує жива та мертва вода та якими вона володіє властивостями? Також нам необхідно виявити вплив такої води на проростки пшениці.
Жива і мертва вода – це не що інше, як звичайна рідина, через яку пропустили електричний струм. Ця вода називається активованою і давно застосовується в народній медицині, а ось офіційна, так і не визнає її.
Чому ж так вийшло? Вся справа в тому, що відкриття цілющих властивостей цієї води зробили не вчені чи медпрацівники, а газівники на буровій станції.
Це вони придумали прилад, який міг активувати воду, що їм необхідно було для видобутку газу. Вони навіть уявити не могли, яке їх чекає відкриття. У всіх, хто вживав воду, підвищився тонус всього організму і стали проходити деякі захворювання. Вони нею вмивалися і у деяких з них почали проходити опіки та шкірні хвороби. На цей феномен вчені не змогли не звернути увагу.
Всі дослідження проходили під грифом секретності.
Живу та мертву воду сьогодні можна приготувати і в домашніх умовах, тільки тоді вона матиме лікувальний ефект. Її не можна купити в аптеці, чому? Справа в тому, що термін дії її недовгий, через декілька годин вона втрачає свої унікальні властивості. А от вода в пляшках це взагалі рекламний трюк.
Отже, давайте з’ясуємо, що собою являє апарат по виготовленню живої і мертвої води. (Гуртківці розповідають про будову активатора в парі – один показує частини механізму, а інший їх функції)
Як же жива та мертва вода буде впливати на рослинний світ?
Так, наприклад, у середній Азії довели, що урожайність бавовнику, який поливали із підземного джерела, вища на 30 % ніж бавовнику, який поливали водою з арика. Таке відбувається тому, що на відкритому повітрі вода інтенсивно віддає життєву енергію в навколишній простір. Причиною тому вітер, сонце і багато іншого. Тому воду доставляли через підземні тунелі. Таким чином, в одних джерелах містилася вода жива, а в інших мертва.
Ми з вами заклали дослід і тому зараз оцінимо наші результати, але давайте пригадаємо, з якою метою ми заклали цей дослід? (Гуртківці пояснюють мету досліду)
(Пророщені зерна пшениці в шкарлупі з під яєць, – якщо гарні проростки – малюємо усміхнені смайлики на шкаралупі, якщо ні – то навпаки, а проростки будуть «волоссям»; крім того, два рази на добу учні вимірювали ріст корінців проростків.
Отже, діти, давайте проаналізуємо та оцінимо наші дослідження: які проростки пшениці найкраще розвиваються: ті, які поливалися мертвою водою, чи ті, що живою ? Які відмінності ми спостерігаємо у рості корінців пшениці?
Гуртківці по черзі підводять підсумки дослідження, а також креслять криву росту коренів для кожного варіанту досліду. (Середню довжину коренів відкладають по осі ординат, а вздовж осі абсцис добу експерименту).
А чи з усією інформацією ми з вами ознайомились про воду? Зараз послухайте і ще одне цікаве повідомлення.
Випереджальне завдання (повідомлення гуртківця)
Згідно хронік і легенд в 1472 році аббата Карла Гастингса по доносу був ув’язнений. В тюрмі йому давали шматочок хліба і миску гнилої затхлої води. Через 40 днів охоронники помітили, що священик не тільки не втратив здоров’я, але навіть почував себе дуже добре. Пізніше під допитами він зізнався, що над їжею він читав молитву, вода ставала прозорою, чистою і приємною на смак.
Та чи дійсно це можливо? Чи може вода змінювати свою структуру? Досліди учених доводять, що так.
Розповідь вчителя.
Японський лікар Масару Емото знайшов спосіб «читання» пам’яті води.
Якщо воду заморозити і подивитися під мікроскопом, то отримані кристали відображають те, що вода зберегла в своїй пам’яті. В залежності з інформацією, яку запам’ятала вода, змінюється форма кристалів.
Демонстрація сніжинок, над водою яких читали молитву, говорили погані слова, звучала класична музика.
Діти, зверніть увагу на конфігурацію сніжинок, що ми бачимо?
Приводом для цього послужив незвичайний випадок. В1956 році в одній із закритих лабораторій по засобах масового знищення в Пд.-Сх. Азії почалась робота над утворення сильної бактеріологічної зброї. Але зненацька всім учасникам стало погано і їх відвезли в госпіталь. Але як з’ясувалося, крім води, яка стояла у графинах, вони нічого не вживали. Воду перевірили на домішки, але нічого не виявили. Деякі з учених припустили, що вода увібрала в себе «отруйну інформацію» ˗ зі слів людей. Ніби вода збунтувалась проти бактеріологічної зброї.
В багатьох лабораторіях світу проводились досліди по впливу різної інформації на воду. Як з’ясувалося, дійсно позитивні і негативні емоції впливають на структуру води.
Давайте пригадаємо ще одну цікаву річ: наші бабусі і дідусі перед тим, як сідати їсти, обов’язково молилися; вчений Масару Емото своїми дослідженнями над водою, доводить, що найсильніше очищають воду саме слова вдячності. Тому, вважає Емото, треба дякувати їжі, яку їси, присікати негативні емоції і частіше молитися.
Підсумок заняття
Отже, діти, як ми повинні відноситись до найціннішого мінералу на нашій планеті?
(Вихованці дають відповіді) Так, ми повинні шанувати, любити, берегти, нашу царицю-водицю, тому сьогоднішнє засідання я хочу закінчити такими рядками:
Моя вода, тебе люблю я!
Ти свята!
Шануєш ти людей, і землю, й квіти.
Моя вода!
Тебе я буду берегти, любити!
Домашнє завдання.

Підготувати презентацію про воду, яка має «пам'ять».

Немає коментарів:

Дописати коментар